fevzi_hoca_balik_lokantası_bestepe_ankara_logo
fevzi_hoca_balik_lokantası_bestepe_ankara_logo

Fevzi Hoca Balık Lokantası Ankara

Ankara’da En Taze ve Lezzetli Balığın Adresi Fevzi Hoca Balık Lokantası

Ankara’da taze ve lezzetli Balık yiyebileceğiniz nadir yerlerden birisi Fevzi Hoca. Şimdi sadece balık’da bunun yanında ızgara çeşitleri de mevcut. Lezzet ve tazelik konusunda hocamıza tam not veriyoruz.

Fevzi Hocanın işletmecisi Fevzi Çimşit aslen öğretmen olduğundan ve kendisine “Fevzi Hoca” diye hitap edildiği için bu ismi kullanıyor.

Fevzi Hoca Balık Lokantasının Tanıtımının Bir Kısmını Sizler İçin Derledim;

“Başkentte balık deyince ilk akla gelen isimlerdendir Fevzi Hoca… Öğretmen olması nedeniyle ‘Hoca’ olarak hitap edilen Fevzi Çimşit, adını verdiği mekanıyla Orman Bakanlığı’nın içindeki restoranında hizmet veriyor. Trabzonlu Fevzi Hoca ilk olarak kendi memleketi Trabzon/Salacak’ta 13 masalık küçük bir balık lokantasıyla başlamış işe… O küçücük dükkanda bakanları, bürokratları ağırlayan Fevzi Hoca, ardından Söğütlü’de 500 kişilik bir restoran açarak hem işlerini hem de mekanını büyütmüş… Dostları ve müdavimlerinin ısrarı üzerine Trabzon dışına açılan Fevzi Hoca Ankara’ya açtığı kendi adını taşıyan restoranıyla başkentlilere de balık ziyafeti yaşatıyor…” devamı için

Fevzi Hoca Balık Lokantası
Fevzi Hoca Balık Lokantası

Ayrıca sitesinde balık pişirmenin püf noktalarını da paylaşıyoruz Hocamız, yani bir taraftan hocalığa da devam. Lokanta Orman Genel Müdürlüğü Lojmanları Beştepe-ANKARA içerisinde yer alıyor. Fiyatları ortanın üzerinde ama çok lezzetli arkadaş. Aldığı parayı fazlasıyla hak ediyor onu söyleyeyim.

Fevzi Hoca Balık Lokantasının Haritası (Google Maps)


Daha Büyük Görüntüle

About gurme

Check Also

yilin-en-iyi-seyahat-blogu

Uzakrota Seyahat Ödülleri Sonuçları Belli Oldu

Uzakrota Seyahat Ödülleri Sonuçları Belli Oldu Gezi ve seyahat alanında referans sitelerden olan ve sürekli …

Bir Cevap Yazın