Amasya Tokat Hafta Sonu Turu

Amasya Tokat Hafta Sonu Turu

Ayder Turizm
Ayder Turizm

Ayder Turizmle gittiğimiz bir turdu. Cuma gece çıkıyorsunuz, cumartesi sabah Amasya’ya ulaşıyorsunuz. Amasya’da müze, tarihi cami, han, kongre binası ve diğer tarihi yerleri gezdiriyorlar. Öğle yemeğini Ali Kaya Restaurantta yedik. Öğleden sonra gezi faaliyetine devam. Akşam yemeğindan sonra serbest gezi var. Gün içinde normalde zaman kalırsa kaleye çıkılıyor ve Harşena Dağı üzerindeki kaya mezarlarına gidiliyor. Ama bizim grubun yaş ortalaması yüksek olduğundan biz bunları yapamadık. Sadece akşam üzeri kaya mezarlarına kendimiz çıkabildik. Konaklamayı Harşena Otel‘de yaptık. Çok güzel bir otel bu arada.

2. gün sabah Tokat’a hareket ediliyor. Yol üzerinde Ballıca Mağarası ziyaret ediliyor. Ardından Tokat merkeze gidiliyor. Merkezde öğle yemeğini bir konakta yedik galiba Latifoğlu Konağıydı. Ardından Tokat’taki tarihi hanları geziyorsunuz. Yazma yapımı, bakırcılık ve diğer el sanatlarının satıldığı dükkanlardan alışveriş yapma imkanınız var. Ürünler çok özgün. Bol bol alabilirsiniz. Akşam üzeri Tokat’tan dönüş var. İki günü gayet verimli bir şekilde kullandık. Tur çok başarılıydı. Sizlere tavsiye ediyorum. Ayder Turizm’in yine turları var. Fiyatı  265 TL (31 Mart 2013 itibariyle). İki gün için gayet makul. Hem bir değişiklik olur.

About gurme

Check Also

Kastamonu Saat Kulesi

Kastamonu Yemek Konaklama Rehberi

Kastamonu Genel Tanıtımı Kastamonu Gökırmak Nehrinin kolu olan Karaçomak Deresi etrafında kurulmuş tarihi bir şehrimiz. …

Bir Cevap Yazın